Zahrada

RAJČATA RUTHJE

Pro letošní sezónu jsem zvolila mou velmi oblíbenou odrůdu Ruthje. Je to koktejlové rajčátko, s plnou sladko-kyselou chutí a jemnou slupkou. Asi 90 % rajčat na zahradě je tato odrůda. Znám ji z německých bio obchodů, kde jsou pěstována v Demether kvalitě a jsou to nejdražší rajčátka, která tam prodávají.

Tento rok je Ruthje obzvláště povedená. Včera jsem sklidila poprvé plný košík rajčátek a po vložení do úst jsem se ocitla v nebi.

Rajčátko svou jemností se v ústech doslova rozpustí a zalije vás dokonalou chutí, ze které vám proběhne mráz po zádech.

Bez jakékoliv skromnosti zaujímám postoj, že moje rajčátka jsou ještě chutnější, než ta německá v Demether kvalitě – a že ty jsou opravdu velmi, velmi dobrá. Pokud byste stáli o tento druh rajčátek, semínka můžete koupit zde: https://www.permaland.cz/cs/shop/osivo/rajce/salatove-rajce/001728_rajce-ruthje.php

Chválím Já Jsem Přítomnost, protože to je její Dokonalost, která to vše obstarala. Vím to s naprostou přesností. Tuto sezónu jsem o tom obdržela pevný důkaz.

Rajčátka jsem na jaře vysadila do záhonů, do kterých jsem vpravila trochu kompostu a pěknou dávku bio uhle. Také jsem měla dost velké časové zpoždění – vše šlo do záhonů na konci května.

Během růstu rajčata obdržely pouze jednu dávku hnojiva určená rajčatům, zakoupeného v tekuté formě v bio obchodech v Německu. Na víc péče nezbyl čas, vzhledem k ještě většímu množství záhonů, které jsem si letos poručila a manžel je s radostí vybudoval.

Proto mám radost nejen z hojné zeleniny, bylinek a ovoce, ale také z velkého množství květin, o kterých jsem snila. I když…květin není nikdy dost.  🙂  

Již spřádám další plány, jak vytvořit prostor pro nové barevné kompozice.

Na jaře jsem zpočátku sklouzávala k občasným pochybnostem, zda zahrada zvládne toto velké zpoždění, ve výsledku je však letošní úroda všeho, včetně květin, mnohonásobně vyšší než kdykoliv před tím.

Získala jsem tím důkaz „Přítomnosti Života“ a jasný obraz toho, že není vnější podmínka, která by nemohla být zaměřením se na tuto „Přítomnost Života“ změněna. 

A tak chození po zahradě, dívání se na ní,

vyzývání Té „JÁ JSEM Přítomnosti“ a udávání směru,

kterým má konat,

je tou nejproduktivnější prací „zahradníka“. 🙂

Text + fota: Maia Špačková

5 komentářů

Přidat komentář