Videa

Máme právo na dezinformace: Karel Janeček

Proč manipulují strachem? Co říká vládní KRIT? Jak vláda bojuje proti dezinformacím?

Za co všechno může Putin? Jaké je stanovisko Ministerstvo vnitra?

Jak bojuje vláda? Jaké dotace má Václav Moravec? Proč je strach největším nebezpečím?

Proč je důležitá svoboda slova? Co jsou dezinformace? Analýza dezinformace o dezinformací?

Co říkají vědecké články? Jak analyzují informace?

Proč máme právo na všechny informace?

Jaké nechal přeložit knihy?

Jak diskriminují?

Co vyžadovat po vládě?

Nejhorší je boj proti dezinformacím.

Karel Janeček je český matematik, pedagog, bojovník proti korupci, zakladatel Nadačního fondu pomoci a podporovatel dalších aktivit, sociální inovátor a autor volebního systému D21 – Janečkova metoda. „Občané mají znát svá práva a způsoby, jak je uplatňovat.“ aneb proč podporuji aktivity spojené s vědomostmi občanů.

4 komentářů

 • Avatar photo

  Maia

  ZDE NĚCO O STRACHU:

  VE STRACHU JSOU LIDÉ HLOUPĚJŠÍ, ROZVÍJÍ SE ASTMA, ZÁNĚTY, RAKOVINA…
  Jednoduchá pravda je, že když se BOJÍTE, jste HLOUPĚJŠÍ. Když se stresová reakce stává chronickou, vede ke stálému uvolňování nadledvinkami tvořeného hormonu kortizolu.
  Nadměrná stimulace tohoto glukokortikoidového hormonu je přímo spojena s významným poškozením a dlouhotrvajícími funkčními změnami v mozku. Oblast hipokampu spojená s pamětí a emocemi se zmenšuje, stejně jako amygdala, centrum strachu.
  ————————————————
  Pozorované změny v mozku přispívají ke vzniku pevně zapojených, se stresem svázaných drah mezi hipokampem a amygdalou, které vedou k bludnému kruhu jednání, kdy se mozek udržuje ve stálém stavu „bojuj nebo uteč“.
  Chronický stres narušuje funkci receptorů glukokortikoidů, které brání vzniku zánětům. Tímto roste zánětlivá reakce, zvyšuje se riziko vzniku astmatu (dnes se tomu dává název Covid-19 a léčí se to tímto způsobem, moje pozn.) a dalších autoimunních onemocnění, kardiovaskulární nemoci, rakovina, diabetes.
  ————————————————-
  EXPERIMENT: Jedné skupině lidí promítli obrázky vyjadřující laskavost a emocionální podporu, po nichž následovali výjevy vzbuzující obavy. Kontrolní skupině ukázali pouze hrozivé obrázky.
  U kontrolní skupiny vyvolaly hrozivé výjevy aktivitu amygdaly, mozkové oblasti monitorující hrozby. V druhé pokusné skupině se v amygdale neobjevila žádná reakce na obrázky, které měly vyvolat stres.
  Vědci dospěli k hypotéze, že neurologická reakce na „láskyplné výjevy“ POTLAČUJE v mozku MECHANISMY STRACHU.
  ————————————————–
  Další studie zdokumentovala, že fyziologický stav hlubokého klidu navozený MEDITACÍ, jógou, hlubokým dýcháním a modlitbou vyvolává okamžité změny exprese genů zapojených do funkcí imunitního systému, metabolismu energie a vylučování inzulinu, což jsou výsledky, které by měly zaujmout i ty největší skeptiky z řad vědců v oboru biomedicíny.
  (Text čerpá z knihy BIOLOGIE VÍRY: Bruce H. Lipton, Ph.D., zpracování textu + foto: Maia M. Špačková)

Přidat komentář