Videa

MUDr. J. Gandalovičová: O přibývajících důkazech nežádoucích následků „tečkování“ (1.část)

Jana Gandalovičová se dlouhodobě zabývá nežádoucími účinky. Zasazuje se mimo jiné o to, aby se látky schválené ve zrychleném režimu přestaly podávat dětem a zdravým mladým lidem.

„Kumulativní čísla jsou děsivá a zarážející,“ uvádí Jana Gandalovičová k databázi Světové zdrav.tnické organizace, která jen u jednoho typu látky proti nejznámějšímu viru světa eviduje za necelé tři roky používání 4,926.301 hlášení.

Přitom u očk.vání proti obrně, které používá prakticky celý svět, eviduje 129.972 hlášení za více než 50 let.

V rozhovoru se věnujeme také pozadí schvalování a propagace plošné aplikace, které se odehrálo zcela v režii velkých farm. firem.

Některé z nich přitom mají za sebou historii soudních procesů a milardových mimosoudních vyrovnání právě kvůli nežádoucím účinkům léčiv a nekalým obchodním praktikám.

„Je potřeba vzdát se slepé víry. Medicína zažila spoustu slepých cest, chyba se může stát a jde o to, aby se ta medicína sebekorigovala. Tady ale chybí reflexe a chybí tady neustále i jakákoli diskuze,“ říká a dodává, že lékaři se budou muset zamyslet nad tím, jak se chovali k pacientům a co jim doporučovali.

Rozhovor jsme rozdělili do dvou částí, na pokračování se můžete těšit v neděli 16. dubna.

Přidat komentář