Videa

PRAVDA JE DCEROU ČASU – Jana Zwyrtek Hamplová

Vánoční povídání 2.část rozhovoru: Jak napsala povídku Zákon roku 2225?

Co pro vás v životě znamená víra?

Jak získala cenu Karla Čapka?

Proč je důležitá nová vize pro Evropu?

Jaký máte vztah k přírodě?

Jak pohlížíte na prezidentské volby?

Proč je pravda dcerou času?

Co vzkázat lidem?

Proč je důležité se obohacovat jinými názory?

Jaké myšlenky vize budeme diskutovat?

„Jen jinými názory se obohacujeme. Když jsem se díky Kroměřížsku ocitla na půdě Senátu, tak jsem si řekla, že budu vyžadovat, aby jednání probíhalo v souladu s jednacím řádem. I když máme názory různé, tak bychom kolektivně a jako skupina měli odmítnout vzájemné urážky, abychom neklesli na tuto úroveň. Považuji to za velice nedospělé a nezralé podobný způsob komunikace, kterému musím čelit.

Vím, že jestli někdo takto reaguje například u soudu, tak vím, že jdu správným směrem,“ říká advokátka a senátorka v rozhovoru Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová.

„Čím více se cenzuruje, čím více se tají, čím více se na některé lidi útočí i vulgárně, tak si vždy vzpomenu na svou zkušenost u soudů.

Když na mě vystartuje protistrana nebo třeba advokát protistrany, když někdo například účastní řízení vystartuje, začne urážet a rozčilovat se, tak vím, že jsem uhodila hřebíček na hlavičku.

Pokud třeba ten kolega s tím krásným jménem na mě tak vystartoval tím směrem, jak jsem ten pro… něco aktivista.

Bohužel se u nás stalo zvykem, že ten, kdo je největší hulvát, sprosťák, který v podstatě nic neřekne, ale jen uráží, tak dostává nejvíce pozornosti.

Proč?

Místo toho, kdy bychom měli hledat lidi, kteří mají názor, i když s ním nesouhlasíme, tak si o něm můžeme popovídat. Z dialogu totiž vždy vyjde nejlepší řešení.

Známe to i z manželství, když spolu nemluvíte, tak je to špatně,“ říká v rozhovoru advokátka a senátorka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová.

„Opravdu se hraje o budoucnost v historickém významu.

Pokud nebude milión lidí na Letné a na podiu nebude takových 20 až 30 odborníků z různých oborů od medicíny, energetiky, práva ideálně apolitických, což bez politiky bohužel nepůjde.

Myslím, že meleme z posledního…

Pokud to někomu stále nedochází, tak skutečně padáme těžce ke dnu ekonomicky,

o čem nyní hovoří ekonomové, kteří si jindy nerozumí, tak nyní hovoří stejnou řečí,“ říká v rozhovoru advokátka a senátorka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová.

Přidat komentář