Videa

Jaroslav Turánek: Vláda pokračuje v totalitních praktikách

Velmi doporučuji tento skvělý rozhovor. Pan profesor tam uvádí dost zajímavých informací ohledně mRNA , vakcín proti respiračním onemocněním a dalších věcech… 😉

„Politika je podnikání s veřejnými prostředky,“ říká v rozhovoru prof. Jaroslav Turánek. „Když jsem viděl ministry vlády, tak jsem tam neviděl skoro žádného odborníka. Když bych byl hodně tolerantní, tak vidím možná tři, ale zbytek tam vůbec nemá co dělat. Politické strany jsou personálně vyprahlé. Strany nemají odborníky, ale snad je ani nepotřebují. Co je tady politika od listopadu 1989? Politika je podnikání s veřejnými prostředky. Jak dostat peníze do stranické kasy, aby se udržely u moci. Jak dostat peníze k lidem, kteří zezadu tu politiku řídí. Máte tedy milion kauz, které jsou nedořešeny a nikdy dořešeny nebudou, protože dořešeny být nesmí – ukázalo by se tím až nahoru. To je jedna věc, kterou spousta lidí vnímá. Znovu tyhle političtí panáci budou kandidovat do všech možných funkcí. Místo toho, aby se sebrali a užili si, co se jim objevilo na kontech, tak znovu a znovu toto chtějí. Jaké je jejich řešení na jakoukoliv věc, kterou zavinili? Utažení opasku. Utáhneme vám opasky. To jsem zvědav jestli přijde kontrola také do poslanecké kantýny jestli tam náhodou také nebude přetopeno,“ popisuje prof. Jaroslav Turánek svůj pohled na vývoj politické kultury v České republice.

„Nová vláda, která zmiňovala změnu, tak jedinou změnou je, že dále hospodaří s dluhem v podstatě stejně velkým jako vláda předchozí. Zároveň pokračují v zavádění totalitních praktik. Nakonec se podívejme, kdo je dnes ministrem vnitra. Je to předseda strany, která je stejně prolezlá mafiány, ale on o ničem nevěděl. To je jedna věc vedle druhé, ze kterých člověk nemůže mít radost. Spousta poctivých lidí se snaží zemi budovat, ale pak vidí ten zmar nahoře. Jestli se toto podaří napravit, tak to záleží na nás na všech. Tohle jeden člověk neudělá. Pokud si to necháme líbit, tak to bude pokračovat, až se dostaneme tam, odkud jsme před 33 lety přišli. To jsem opravdu nečekal, že znovu po těch 33 letech – kristových letech budeme tam, co jsme nechtěli. Mysleli jsme, že jsme to odzvonili těma klíčema, ale neodzvonili. Totalita má tu snahu pořád ty lidi zotročovat všude na světě,“ říká v rozhovoru profesor Jaroslav Turánek.

„Lidé jsou pořád vystavovaní stresům, což samozřejmě nepřispívá imunitnímu systému. Dlouhodobý stres ho podkopává. Máme studie, které ukazují podkopání přirozené imunity touto látkou. Přednáším studentům o historii, o chybách, které se staly, ale také o benefitech… Podzim vidím tak, že se tohoto kladiva na obyvatele nevzdají. Nevím, jak moc je tato vláda zatažena do hry velkých firem. Ve chvíli, kdy nejsou schopni ukázat smlouvy a vše je začerněné, což ukazovali poslanci Evropského parlamentu, kdy ani tihle poslanci nemohli vidět smlouvy. Nyní se nasmlouvají nějaké budoucí látky, kdy ani nevíme, co se dále objeví? Teď mají spoustu nepoužitých látek z dávného minula, které byly na první variantu, ale nyní se to stále aplikuje dál. Vidíte, jakým způsobem se snaží právníci, ale je to házení hrachu na zeď,“ říká v rozhovoru prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc.