Videa

Jana Zwyrtek Hamplová: Diktování korporacemi mě uráží

„Toto jsou jasné chyby právní a ekonomické. Nemůže být ministr nebo úředníci pracovně právně neodpovědní. Přeci tu nemůže být sorta lidí, která řekne „politicky rozhodujeme“, tak neodpovídáme za nic. To prostě nejde,“ říká v rozhovoru advokátka Jana Zwyrtek-Hamplová o politické odpovědnosti.

„Myslím, že některá ministerstva bychom mohli klidně zrušit. Dejme do institucí lidi, kteří vedle sebe potáhnou odborníky, který jim dají tu autoritu, jenž si odborníci zaslouží, odborníky pojďme poslouchat nebo alespoň naslouchat. Tvrdím, že by měl být odborný tým vlády. To, že nám diktují korporace mě uráží, že jim děláme kampaně za naše peníze mě uráží,“ popisuje Jana Zwyrtek-Hamplová o dnešním vývoji politické situace. Natočeno 2.8.2022 💫🇨🇿

„Ve svém volném čase jsme na věci upozorňovali a napravovali cestou těch žalob. V podstatě jsme učili stát to, čeho by měl být stát nositelem tedy dodržování práva. Upozorňovali jsme na to od začátku, což je takové odborné uspokojení, že o právu něco víme. Druhá věc je, kdo to všechno nakonec zaplatí. Podle mě by to nemělo být ze státního rozpočtu, ale mají to být ti, kteří se pod to podepsali, že se to má tak dělat a to počínaje panem ministrem. Kolik na to ministr přispěje, tak to se mají novináři zeptat,“ říká v rozhovoru advokátka Jana Zwyrtek-Hamplová k rozhovoru k aktuálním právním otázkám.