Videa

Jana Zwyrtek Hamplová: Utajený údaj ke splácení 74 miliard (2.část)

Druhá část rozhovoru: Proč podala trestní oznámení?

Proč je náš přístup k válce příliš militantní?

Co si myslí o opatřeních v energetické krizi?

Jak pohlíží na válečný konflikt a komunikaci vlády?

Jak pohlíží na propojování politické, mediální a ekonomické moci?

Jak vnímá dění v dnešním světě?

Jak pohlíží na stav dnešních médií?

Proč Evropská unie ohrožuje sama sebe?

Jaká by měla být vize nové vlády?

Proč je potřeba v politice úplně nové lidi?

Proč bychom měli dávat dohromady chytré hlavy a odborníky?

„Návod, abych stále jen neříkala, co je špatně… Myslím, že bychom se měli pokorně vrátit do hranic České republiky. Začít si vážit věcí, které máme. Celý proces není jednoduchá záležitost. Chce to v mezích možností, které máme, kumulovat chytré a pracovité lidi této země. Opravdu je nyní nutné si hájit své. Absurdní je, že toto měla v programu i současná vláda, když měla heslo do voleb silné Česko, silná Evropa.

Bohužel Evropa již dávno není silná. Evropu si mažou na chleba všechny kontinenty a Evropa na to skáče, takže silná Evropa je nyní trochu fatamorgána, ale silné Česko bychom měli chtít si udržet. Chce to opravdu schopnou vládu. Tu bohužel již pár let nemáme,“ přibližuje Jana Zwyrtek Hamplová svůj pohled na aktuální politické dění.

Podle mého názoru náš přístup k válce, která je dalším obrovským tématem, tak je příliš militantní. „Místo toho, abychom poskytli účinnou a efektivní humanitární pomoc maminkám s dětmi, tak se místo toho otevřely hranice všem, rozdávalo se plnými hrstmi, aniž by to mělo nějakou logiku. Najednou se nezkoumá zdravotní stav, nezkoumá se bezpečnost. Dle mého názoru humanitární pomoc není otevření hranic kde komu, bez toho aniž se lidé prověří, rozhazování všemi hrstmi, i když sami tak tak máme na co peníze a rozhodně to není vyzbrojování jedné strany konfliktu.

Mám kolikrát pocit, že jsme téměr vyhlásili válku.

Přitom ostatní státy s Ruskem vyjednávají, hájí bezpečnost své energie.

Samozřejmě Rusko nemá právo nikoho napadnout, ale domnívám se, že Česká Republika při své rozloze, při své síle nemůže prohlásit, že je ve válce. Máme zatím štěstí, že to Rusko nebere vážně, jinak bychom byli terčem. Za humanitární pomoc se prohlašuje to, co vůbec není humanitární pomocí. Energetika s tím vším samozřejmě souvisí,“ vysvětluje svůj pohled Jana Zwyrtek Hamplová na současný konflikt.

Stáhla jsem si smlouvu o úvěru 74 miliard a podrobila jsem ji pečlivé analýze. Například je tam utajený údaj na jak dlouho je úvěr půjčován, kdy se to má splatit se tam nedočtete.

To je tajná informace.

Budu samozřejmě žádat o informace podle zákona číslo 106, protože na tom nemůže být tajné vůbec nic.

Zisk z ČEZu uložíme na účet lipské burzy, tak by mě zajímalo, zda jsou tam například záruky, že burza nemůže zkrachovat.

Trestní oznámení proto, že se použily veřejné peníze přesto, že bylo i jiné řešení. Peníze se zároveň použijí i ve prospěch jiných akcionářů a v době, kdy jsou doporučení ekonomů, že je málo peněz.

Přitom zakopaný pes je v tom, kdy se to má splatit..

Jednak okrádáme spotřebitele tím zpětným nákupem, jednak zisk České republiky vytváříme v hodnotě nula a přitom vlastníme ČEZ.

Za podobný obchod by šel každý starosta obce do kriminálu,“ popisuje Jana Zwyrtek Hamplová v rozhovoru důvod podání trestního oznámení podaného 11.7.2022.

„Teď jsem opravdu zvědavá, co se s tím bude dít.“