Videa

Jana Zwyrtek Hamplová: Máme strach před pravdou (1. díl)

„V posledním období, jak se začala rušit některá opatření a vylézají na povrch některé informace, tak mám takový pocit, že máme strach před pravdou. Politici mají strach to přiznat, protože by museli přiznat, že dva roky se dělo něco neuchopitelného. Uvádění lidí v omyl, plošně a možná celosvětově. Nevím, co je toto za hry, ale Česká Republika jim nepochybně podlehla. Strach před pravdou je to, co mi vadí nejvíce. Něco se tady dělo, někdo nějak konal, vyvoďme z toho odpovědnost, když nám například ministři zdravotnictví něco tvrdili a není to pravda, tak se z toho musí vyvodit odpovědnost. Myslím, že lidé by se měli spojit, věci společně identifikovat, aby se to příště již neopakovalo. Když se dnes dívám na některá zjištění, konkrétní data a statistiky, tak ta pravda bude krutá. Bohužel jsme podlehli nějakému celosvětovému mámení, které mělo reálný základ, ale řešení bylo velice chybné. Česká republika, respektive její vedení, v situaci těžce neobstálo,“ říká v rozhovoru advokátka, ústavní právnička Jana Zwyrtek Hamplová k posledním dvěma letům pandemie.

„Říkali nám spoustu věcí, o kterých toho mnoho nevěděli a neměli informace. Přesto nám v reklamách placených státem říkali to, co říkali. Nyní jsem požádala o informace, zhruba 20 otázek pro ministra zdravotnictví, že chci vědět, co tady v České republice víme. Očekávám a budu mile překvapena, když to tak nebude, že o očkovacích látkách nevědí pořádně vůbec nic. Přesto hustili do lidí informace. Nyní je znovu zadaná reklama, která se má znovu vyrobit. Smlouvu jsem si stáhla… Nejvíce mě fascinuje to, že tady před rokem jedna reklama již běžela. Zřejmě ministerstvu pošlu takový úsměvný dopis, že jim dám návod, jak ušetřit 2 milióny korun. Jedna reklama již byla nafilmována, tak ať pustí v televizi reklamu, co pouštěli před rokem, abychom se nasmáli, co tam těm lidem všechno říkali. Chudáci ti, kteří v té reklamě vystupovali, ale bylo by dobré, aby pustili reklamu, co běžela před rokem. Proč ji znovu nezopakovat jestliže mluvila pravdu,“ popisuje ústavní právnička Jana Zwyrtek Hamplová svůj pohled na oficiální vládní komunikaci.

„Ten nejabsurdnější příklad dnešní doby je, že SÚKL – Státní ústav pro kontrolu léčiv se v podstatě vyjádřil negativně k očkování dětí. SÚKL jako nejvyšší orgán to poslal panu ministrovi, ale pan ministr přes toto stanovisko odpovědného orgánu, odborného orgánu, tak souhlas s očkováním dětí podepsal. Nechápu proč? Samozřejmě by měl stanout před soudem.

Jana Zwyrtek Hamplová je advokátka a politička, v letech 2005 až 2006 poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, v letech 1998 až 2014 zastupitelka města Mohelnice (z toho v letech 2013 až 2014 starostka města). Vystudovala Gymnázium v Zábřehu, pak Střední školu sociálně právní v České Třebové a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Specializuje se na veřejné právo, tematiku samosprávy a státní správy. Roku 2010 založila Středisko pro vzdělávání samosprávy při soukromé vysoké škole a téhož roku spustila i projekt MUNICIPAL orientovaný na vzdělávání v oblasti veřejné správy.

2 komentářů

 • Avatar photo

  Maia

  ČERSTVÝ další rozhovor s Janou Zwyrtek Hamlovou.
  Doporučiji, asi velmi rychle,
  Jany se moc bojí!

  Ona totiž míří na lidská srdce,
  ne na rozum
  a v tom je mnohem,
  mnohem větší Síla. 🥰😘

 • Avatar photo

  Maia

  Dodívala jsem se na další perfektní rozhovor s Janou Zwyrtek Hamplovou
  a je to super.
  Jsou tam i velmi zajímavé informace ohledně tečkování… nová Izraelská studie o úmrtnosti na 4 dávku. 😉