click map ZDRAVÍ PŘÍRODA DUCHOVNÍ ROZVOJ A TVOŘENÍ TRANSFORMACE CHANNELING FILMY A VIDEO

LÉČIVÉ VLASTNOSTI SYROVÉHO MEDU

 

Pokud hovoříme o “syrovém” medu, pak s tím souvisí uchování důležitých vitamínů, minerálů a enzymů.

Stejně jako u syrového ovoce a zeleniny, to samé platí i u medu.

Syrový med je med, který nebyl zahřátý, pasterizovaný nebo zpracovaný jakýmkoliv způsobem. Rozdíl mezi syrovým a pasterizovaným medem je obrovský.

 

Syrový med je ZÁSADITÝ a obsahuje přírodní vitamíny, enzymy, silné antioxidanty a další důležité přírodní živiny.

Ty jsou rychle zničeni při procesu ohřívání a pasterizace. Ve skutečnosti, pasterizovaný med je stejně škodlivý jako rafinovaný cukr.

 

SYROVÝ MED má protivirové, antibakteriální a fungicidní (protiplísňové) vlastnosti.

 

Podporuje tělo a jeho zdravé zažívání, je silný antioxidant, posiluje imunitní systém, odstraňuje alergie a je vynikajícím pomocníkem při kožních poranění a všem typům infekcí.

 

Tyto úžasné vlastnosti medu ale nekončí.

 

Syrový med stabilizuje krevní tlak, vyrovnává hladinu krevního cukru, zmírňuje bolest, uklidňuje nervy a léčí vředy.

 

Stejně tak usnadňuje vykašlávání, je protizánětlivý a efektivně léčí dýchací potíže jako je bronchitida a astma.

 

Syrový med koupený z místního zdroje je skvělý způsob, jak eliminovat sezónní alergie. Lokální med totiž obsahuje malé množství specifických pylů, se kterými jste pravidelně v kontaktu a působí jako homeopatická dávka.

 

SYROVÝ MED JE EFEKTIVNÍ PRO RŮZNORODÉ KONDICE

 

Po staletí byl med používán pro léčení různých nemocí. Může být aplikován zevně pro hojení různých zranění a vyrážek, nebo vnitřně při léčbě infekcí a jiných zdravotních problémů.

Zde jsou některé příklady:

 

- Při popáleninách, vyrážkách, odřeninách umístíme med přes postiženou oblast.

- Syrový med je také efektivní léčbou AKNÉ. Malé množství umístíme na skvrny a akné přes noc. V krátkém časovém intervalu se kůže vyčistí.

- Mytí vaší pleti medem zanechá vaši pleť jiskrnou, čistou a hebkou.

- Toto syrové medové antibiotikum je velmi účinné při nachlazení a bolení krku. Med pokryje hrdlo a redukuje tak podráždění. Při ucpaných dutinách smíchejte čajovou lžičku medu v horké vodě, přehoďte si ručník přes hlavu a inhalujte páru.

- Pro zlepšení alergie, vezměte čajovou lžičku syrového medu několikrát denně před počátkem alergenního období a pokračujte tak několik měsíců.

 

MNOHO VARIANT MEDU

 

Je mnoho druhů medu, které mají specifické zdravotní účinky.

Manuka med má silné antibakteriální účinky a léčí nachlazení, bolesti v krku, špatné trávení, žaludeční vředy a akné.

Med z akácie očišťuje játra, podporuje zdraví střev, redukuje záněty v dýchacích cestách.

Med z pohanky je silný a tmavý med, který má silné antioxidační vlastnosti.

Eukalyptový med pomáhá při prevenci nachlazení a bolestem hlavy.

Med z lípy je znám pro své utišující a antiseptické vlastnosti. Užívá se při nespavosti, nachlazení, kašli a bronchitidě.

Neem med(z Ayurvédských bylin) má silné léčivé účinky. Upravuje vysoký krevní tlak, cukrovku, pleť, infekce zubů, krční infekce a alergie.

(V našich podmínkách se jistě najdou odpovídající medy z různých rostlin se stejnými účinky. Pozn.přkl.)

 

SYROVÝ MED obsahuje také velké množství bílkovin.

 

Autor: Luella May, Pro NaturalNews

Zdroj: www.naturalnews.com

 

Překlad: www.jajsem.com

 

15 komentáře k článku LÉČIVÉ VLASTNOSTI SYROVÉHO MEDU

 1. Speaker

  Jen bych dodal, že do něj nesmí být přidán bílý cukr, což naši včelaři “s oblibou” dělají … ať už přímo nebo nepřímo (že jím mimo sezónu krmí včely).

   
 2. To bohužel  kupující od soukromníka  nepozná. Švagr v rodině  chová včely deselitetí, jako krmení se cukr musí přidávat, ten je ovšem zpracovaný tělíčky těchto skvělých tvorečků, ovšem před pár lety přešel na pasterovaný, což mé mamince nechutná, a za další- jak laik pozná, že je pančovaný?

   
 3. Marie88

  Mě by zajímalo, kdo vymyslel “pasterizaci medu”.  :-)

  Ještě že nikdo nevymyslel, jak ve velkém pasterizovat louky a ovocné sady. 

   
 4. Loret

  Asi tak pět let zpátky jsem měla v různou hodinu během dne hodně divně od žaludku, někdy jsem měla divně páchnoucí krknutí, jako po zkaženém mase, to bylo něco hrozného. Shodou náhod jsem se v té době seznámila s jedním poctivým včelařem, který mi dal také brožurku o medu, ve které mj. doporučoval ať med užíváme pouze od někoho, kdo má zdravé včely a vše co k tomu patří. No a v brožurce bylo také pár tipů při nějakých nemocech nebo neidentifikovatelných žaludečních problémech. Brala jsem lžičku medu ráno na lačno a pak večer před vyčištěním zubů, no a za dva týdny nebylo ani vidu, ani slechu po předchozích problémech. TAkže na med nedám dopustit, ale říkám si, jestli je správné brát med včelkám, když je to živočišný produkt a ony chudery za něj dostanou akorát cukr.

   
  • Marie88

   Milá Loret,
   zde je odpověď z článku “POSELSTVÍ MÍRU” nebo-li část Evangélia Essejských (Marie, Ježíš atd… NESMRTELNÍ)

   “Neboť Bůh je Bohem živých a ne Bohem mrtvých. Jezte vždy přímo z božího stolu: ovoce stromů, zrno a traviny polí, mléko od dobytka a včelí med. Neboť všechno ostatní je Satanovo a vede na cestu hříchu a nemocí až ke smrti, ale strava, kterou jíte z hojnosti božího stolu, dá vašemu tělu sílu a mládí a nepoznáte žádné nemoci. Stůl boží živil Metuzaléma až do vysokého stáří a říkám vám popravdě, když budete žít tak jako on, dá vám Bůh živých také tak dlouhý život na zemi.”

   Včely jsou zde proto, aby nám dávaly MED.

   A když je včelař citlivý a nevezme jim vše a nedá jim místo toho cukr, aby mu umíraly na “včelý mor”, pak je to vpořádku.
   Např. Včelý pyl je výborným zdrojem vitamínu D !

   A nakonec,
   lidé by měli začít přistupovat k živým potravinám jako k pokladům.
   A ne je “zničit” tím, že je nakydají do buchet ( když osladím buchtu medem, potřebuji ho hodně, když si dám lžíci medu do pusy, nepotřebuji pak buchty), nebo do jiných  patlanin.  :-)

              
       

    
   • Loret

    Díky, Maruško, taky mě pak napadlo, když si budu s včelkami povídat jako s kytičkami, určitě to bude jednou vyladěné a máš pravdu, člověk toho medu zase tolik nesní, takže by mělo zůstat pro všechny:-). Med je naprosto fantastická živina, parádní, dokonalá.

     
  • Martin

   Někteří včelaři to dělají tak, že MED včelkám nechájí na zimu pro ně samé a pak med zbírají až po zimě, až co včelkám zůstane na víc… ;-)

   Martin

    
   • Marie88

    Děkuji za skvělou zprávu, Martine.

     
    • Martin

     Rádo se stalo, Marie… ;-)

     Martin

      
 5. http://vitavydra.sweb.cz/pastovani.html      takže v USA a Kanadě to vymysleli, postup je na uvedených stránkách.Už to je dost rozšířené na netu, najdi si svého dodavatele ovoce či zeleniny.Tedy konečně se blížíme k přátelštějšímu chování mezi sebou, a ne nějaké šílení na základě reklamy po slevách a akčních zaručeně zdravých umělých hmot s emulgátory a plnidly a hlavně ochucovadly, což je jenom druh drogy.
  Třeba to pastování zase tak není závadné.Věřím, že Martin, zkušený ekologický odborník se vyjádří k uvedenému pastování.

   
  • Marie88

   Milý dan,
   odkaz je nefunkční.  :-)

    

    
  • Martin

   Dan, jestli tím Martinem myslíš mě ;-) (je nás tady víc Martinů a ještě Marek -ten je taky tuším skvělej eko… :-) tak ti odpovím na to pastování takhle> jestli tím tedy myslíme to stejné.
   Pastování medu je když normální med mychájí-šlehají a tím se okysličuje-provzdušní… tím je pak v takové konzistenci, že se lépe rostírá resp.nestíká..

   Mě osobně to nepříjde jako zrovna ideální, nevím přesně co se tam v tom medu může tím narušit a změnit za hodnoty a jak to jinak sníži či nesníží výživnou hodnotu medu ale mě osobně to moc sympatické není a vnímám-cítím jako nevyhovující..
   Vždycky se držím pravidla, že všechno z přírody-z její tzv.první ruky , je to nejlepší….

   Martin

    
   • mahatma

    Pastovaný med je výlučne mechanicky upravený skryštalizovaný med, kde sa veľké kryštály cukru “roztlačia” aby sa dal med lepšie roztierať. Pastuje sa väčšinou med repkový, ktorý je veľmi chutný, ale rýchle kryštalizuje. Takže z tejto úpravy medu by som obavy nemal, sám ho občas používam a nevidím rozdiel oproti medu bez tejto úpravy.

     
 6. JanaTop

  Odkaz na postup pastování se mi také napoprvé neotevřel, ale přelstila jsem ho, zadala jsem dopředu www a pak to startovalo i když naskopčila adresa bez www. Jó, jsou věci mezi počítačem a internetem. Pastovaný med přednostně nakupuji už cca 18 let a jsem spokojená.